bg_tiskove-zpravy6

Děti z lounského Domova dětí a mládeže pomalovaly zeď v areálu závodu LEGIOS LOCO

23.6.2017

Téměř čtyřicet dětí z Domova dětí a mládeže v Lounech přišlo v pátek 16. června do areálu závodu Legios Loco a.s., aby pod vedením pedagogů zkrášlilo vybranými motivy zdi výrobních hal. Tato akce navázala na úspěšnou spolupráci z loňského roku, kdy děti svou kresbou dotvořily příjemný dojem z nově vybudovaného parku v areálu závodu.

Společnost Legios Loco a.s. chce tímto způsobem změnit průmyslový vzhled výrobních hal a prostranství svého lounského závodu.

Letos děti mohly zkrášlit zeď objektu tryskací stanice, přičemž jako hlavní motiv si tentokrát vybraly panorama Českého středohoří, kterému dominuje kopec Raná - tolik oblíbený zejména mezi paraglidisty.

Část dětí kreslila také na vnější straně plotu v Říční ulici, která nedávno prošla rekonstrukcí. Řemeslníci nechali část opraveného plotu právě pro tento účel. Výsledkem dětských zásahů barvami je originální vlak s nákladními vagóny.

Odměnou dětem za více než zdařile odvedenou práci bylo pozvání na dětský den, který společnost pořádala druhý den v areálu lounského výstaviště.