bg_tiskove-zpravy6

Czech Raildays 2017 Ostrava

13.5.2017

Osmnáctý ročník mezinárodního veletrhu Czech Raildays se stal na tři dny našim domovem. I letos jsme připravili pro naše partnery a zákazníky řadu novinek. Hlavním lákadlem byl náš nový vagón Falns 87 označený jako CLEVER Railcar.

Jedná se o výsypný vůz s ložným objemem 87m3, který je vybavený posledními technologiemi. Vagón zaznamenává řadu provozních údajů jako aktuální polohu, rychlost a odesílá je na server. Zaznamenaná data lze sledovat on line. Při výrobě vagónu byla použita technologie lepení místo svařování. Společně s využitím nanotechnologií při úpravě povrchů použitých materiálů se jedná o revoluční novinku v oblasti výroby železničních vagónů.

Veletrh se těšil hojné účasti odborné veřejnosti. Na našem stánku jsme se setkali se všemi významnými zákazníky z oblasti výroby nových vagonů i oprav.

 

Píše se o nás ...
Webový server idnes.cz zaznamenal naši účast na Výstavě Czech Raildays 2017 v Ostravě a napsal:  

„Společnost Legios Loco v Ostravě představila nákladní vagon pro sypké materiály řady Falns. Obsahuje například i zařízení pro sledování pohybu vagonu pomocí GPS. Vnitřek vozu prošel speciální úpravou nanotechnologiemi vyvinutou společně s Technickou univerzitou v Liberci. Jako první výrobce nákladních vagónů použil Legios technologii lepení plechů.“