Novinky

Společnost Legios Loco slavnostně otevřela novou výrobní linku v Nymburce

Společnost Legios Loco slavnostně otevřela novou výrobní linku v Nymburce 6. 4. 2018

První dubnový čtvrtek tohoto roku uspořádala společnost Legios Loco slavnostní otevření nové výrobní linky ve svém závodě v Nymburce. Přímo ve výrobní hale se sešlo téměř šest desítek našich klíčových obchodních partnerů, zástupců bank a městského úřadu v Nymburce.

Na úvod Petr Vlček představil naši společnost a poděkoval všem partnerům, kteří s námi tento projekt realizovali. Poté prezentovali pánové – Břetislav Gallas, Miroslav Lenkvik a Rostislav Hanuš, kteří projekt řídili, nejprve první etapu, která byla úspěšně dokončena v březnu 2018 (za pouhých 6 měsíců) a jejímž cílem byla rekonstrukce výrobních hal a instalace nových technologií pro zprovoznění linky na výrobu kontejnerových vozů. Poté se zmínili o plánované druhé etapě, jejíž dokončení pánové očekávají v září 2018.

Po prezentaci investičního projektu následovalo slavnostní přestřihnutí pásky, kterého se ujal místostarosta Nymburka Jan Richter, zástupce obchodního ředitele společnosti Artesa Olga Jancurová a generální ředitel společnosti Legios Loco Petr Vlček. Poté si hosté prohlédli prostory výrobních linek a při odborném výkladu mohli sledovat výrobu vagonů takříkajíc z první ruky.

Investiční náklady na první etapu Projektu jsou 85 milionů Kč. Od dubna začaly novou výrobní linku opouštět první kontejnerové vozy. Výrobní linka bude mít kapacitu 450 kontejnerových vozů ročně a poskytne pracovní příležitost pro 125 nových zaměstnanců.
„Od této investice si slibujeme zvýšení počtu vyráběných nákladních železničních vozů určených k přepravě kontajnerů. Nové technologie, které jsme do rekonstruovaných výrobních hal instalovali, nám umožní i zvýšení produktivity práce a kvality výrobků. Důležitý je i zájem našich zákazníků - letošní produkce linky v Nymburce je vyprodaná a máme podepsané zakázky i na rok 2019,“ řekl Petr Vlček.
 
Na fotografii zprava: místostarosta Nymburka Jan Richter, zástupce obchodního ředitele společnosti Artesa Olga Jancurová a generální ředitel společnosti Legios Loco Petr Vlček.
 

Archiv

22
leden

OBJÍZDNÁ TRASA PRO VJEZD DO AREÁLU V LOUNECH

Rekonstrukce mostu v ulici Říční v Lounech od 1.2.2019 do 31.10.2019. 
Čtěte více
20
prosinec

Setkání se zaměstnanci během vánočních obědů

V předvánočním čase se konalo setkání generálního ředitele se zaměstnanci ve všech třech závodech - v Horním Slavkově, Nymburce i Lounech.
Čtěte více
17
prosinec

Legios Loco a.s. pokořil hranici 1000 vyrobených vozů za rok 2018

Dne 17.12.2018 opustil výrobní halu vůz Zacns 88 JET určený pro našeho slovenského zákazníka RTI. Šlo o 1000. vyrobený vůz v roce 2018.
 
Čtěte více
06
prosinec

Mikulášská pro děti zaměstnanců

Letos přesně na Mikuláše 6.12.2018 čekala na děti zaměstnanců mikulášská nadílka v prostorách administrativní budovy v Lounech.
Čtěte více
<>