Novinky

Společnost Legios Loco slavnostně otevřela novou výrobní linku v Nymburce

Společnost Legios Loco slavnostně otevřela novou výrobní linku v Nymburce 6. 4. 2018

První dubnový čtvrtek tohoto roku uspořádala společnost Legios Loco slavnostní otevření nové výrobní linky ve svém závodě v Nymburce. Přímo ve výrobní hale se sešlo téměř šest desítek našich klíčových obchodních partnerů, zástupců bank a městského úřadu v Nymburce.

Na úvod Petr Vlček představil naši společnost a poděkoval všem partnerům, kteří s námi tento projekt realizovali. Poté prezentovali pánové – Břetislav Gallas, Miroslav Lenkvik a Rostislav Hanuš, kteří projekt řídili, nejprve první etapu, která byla úspěšně dokončena v březnu 2018 (za pouhých 6 měsíců) a jejímž cílem byla rekonstrukce výrobních hal a instalace nových technologií pro zprovoznění linky na výrobu kontejnerových vozů. Poté se zmínili o plánované druhé etapě, jejíž dokončení pánové očekávají v září 2018.

Po prezentaci investičního projektu následovalo slavnostní přestřihnutí pásky, kterého se ujal místostarosta Nymburka Jan Richter, zástupce obchodního ředitele společnosti Artesa Olga Jancurová a generální ředitel společnosti Legios Loco Petr Vlček. Poté si hosté prohlédli prostory výrobních linek a při odborném výkladu mohli sledovat výrobu vagonů takříkajíc z první ruky.

Investiční náklady na první etapu Projektu jsou 85 milionů Kč. Od dubna začaly novou výrobní linku opouštět první kontejnerové vozy. Výrobní linka bude mít kapacitu 450 kontejnerových vozů ročně a poskytne pracovní příležitost pro 125 nových zaměstnanců.
„Od této investice si slibujeme zvýšení počtu vyráběných nákladních železničních vozů určených k přepravě kontajnerů. Nové technologie, které jsme do rekonstruovaných výrobních hal instalovali, nám umožní i zvýšení produktivity práce a kvality výrobků. Důležitý je i zájem našich zákazníků - letošní produkce linky v Nymburce je vyprodaná a máme podepsané zakázky i na rok 2019,“ řekl Petr Vlček.
 
Na fotografii zprava: místostarosta Nymburka Jan Richter, zástupce obchodního ředitele společnosti Artesa Olga Jancurová a generální ředitel společnosti Legios Loco Petr Vlček.
 

Archiv

11
duben

Média zaznamenala slavnostní otevření výrobní haly v Nymburce

Parlamentní listy, Nymburský a Technický deník a deníky Ohře Media zaregistrovaly zprovoznění nové výrobní linky společnosti Legios Loco v Nymburce. Slavnostní otevření zdokumentovala také regionální středočeská a východočeská televize.

 
Čtěte více
22
únor

Nová výrobní linka v Nymburku realizuje první projekt

První projekt, který se realizuje na nové výrobní lince v Nymburku, děláme pro italskou společnost GTS Rail.
Čtěte více
21
prosinec

PF 2018

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!
Čtěte více
22
listopad

Společnost Legios Loco se opět sešla s více než 80 zástupci společností, se kterými úspěšně spolupracuje

Druhou listopadovou středu se konal již třetí ročník tradiční sportovně společenské akce Husa & Tenis.
 
Čtěte více
<>